Hakan Dalkılıç

Hakan Dalkılıç

Ben 18 Ocak 1967 tarihinde herkes gibi mükemmel bir satıcı olarak doğdum. Sonra uzun bir süre satıcılık kariyerime ara vererek gerekli olan diplomaları topladım. İyi bir eğitim döneminin sonunda O.D.T.Ü. Havacılık Mühendisliğini bitirerek, çok havalı bir meslek diplomasına sahip oldum. Ama çok kısa zamanda öğrendim ki, diplomaya sahip olmak ile mesleğe sahip olmak aynı şey değil. Türkkuşu Havaalanında 6 aylık “MECBURİ MESLEĞİMİ YAPMA HİZMETİMİ” yerine getirdim. Bu 6 aylık süreç bana çok önemli bir şey öğretti, “Maaşlı bir hayat sürersem benim hayatımın tüm kurallarını başkaları koyacaktı, yani sabah kaçta işe gitmeliyim, öğlen ne yemeliyim, yılda kaç gün tatil yapmalıyım, ne kadar kazanmalıyım ve en önemlisi hayallerimin sınırı ne olmalı…” Bu tarz bir hayat yaşamak istemediğime karar vererek, kendime yeni bir hayat dizayn ettim. Evet ben kendi kurallarını kendi koyan, hayallerinin peşinden koşan Hakan Dalkılıç olacaktım.

Rainbow firması bu konuda benim en önemli okulum oldu. Muhteşem bir satış deneyimi ve Dünya’da yepyeni bir akımı tanıma şansım oldu ve içimdeki muhteşemi keşfetmeme yardımcı oldu. Sonuç olarak; “Ben muhteşem bir satıcı oldum.”

Rainbow’da sadece satışı değil, kendi işimi yapmayı ve satış yöneticiliğini de öğrenmiştim. 1992 yılında daha henüz 25 yaşında iken; “Dünyada en çok Rainbow sattıran” kişi bendim ve bu firmada kurulduğundan beri kırılmamış tüm rekorları oluşturduğumuz ekiple kırmıştık. Birbirini takip eden 17 ay boyunca ise DÜNYA ŞAMPİYONU! 1994 yılında beni çok daha fazla geliştireceğine inandığım bir fırsat yakaladım. DELPHİN isminde yeni bir firma kuruluyordu ve bu firmanın Türkiye Distribütörü olmam teklif edildiğinde hiç düşünmeden kabul ettim.1994-2001 yılları arasında bu firma ile son derece öğretici bir dönem geçirdim. Defalarce kere Dünya Şampiyonu olarak! Bu dönem benim için çok önemli firmalara danışmanlık yaptığım bir dönem oldu ve bana inanabilen kişilerle çılgın projelere imza attık.

Cine 5’i evlerde birebir satarak çılgın bir organizasyon kurduk. Cine5 Pazarlama! Buradan sevgili Sezer Kutay’a rahmet diliyorum. Muhteşem bir çalışma arkadaşı idi. ShowPa, Tatilya derken danışmanlık artık benim profesyonel işim olmuştu. Bu süre zarfında kendi firmalarımda “Temizlik Robotları, Deterjansız Temizlik Bezleri, Su Arıtma ve İthal Şarap” satarak bu sektördeki gelişmelerime devam ettim. 2001 yılının sonuda ise hayatımı tamamen değiştirecek bir proje önüme geldi. Network Marketing sektörünün ne olduğunu tanıdım. Benim için muhteşem bir yolculuk oldu. İnsanların yarattığı sinerjinin bir firmayı sıfır noktasından alıp nasıl zirveye çıkardığını ve yöneticileri yaptıkları hatalarla bu sinerjiyi yaratan kişileri nasıl yok ettiğini bizzat yaşadım.

Ben hayata hep olumlu tarafından bakmayı adet edindiğim için bu deneyim benim için muhteşem bir öğrenme süreci oldu. Çok kısa sürede 100.000’den fazla distribütör içeren bir ticaret ağı inşa ettim. Ve en önemlisi de, yöneticiler tarafından, eğer insanlara değer verilmezse, insanların paraya pula tamah etmeden arkalarını dönüp gittiklerini bir kez daha gördüm.

Networkteki 2. deneyimim ise kendi firmamı kurmak oldu. Bu deneyim ailemize çok para kaybettirdi, ama bununla birlikte çok önemli deneyimleri kazandırdı. Bu deneyimleri şu anda yeni kurulan firmalara danışmanlık vererek kullanıyorum, yani Nasrettin Hoca’nın dediği gibi ben “Damdan Düşenim” o yüzden damdan düşenin halinden anlarım.

Bu kitabı yazmamın ise çok önemli bir sebebi var. Benim yeryüzünde gördüğüm en güçlü fikir, Network Marketing. Çünkü bu sistem sadece bir pazarlama şekli değil, aynı zamanda bir sosyal oluşum. Bu sebepten her konuda network yapılıyor, pazarlama, sosyal kulüpler, din, politika…

Dünya şu anda dev network sistemleri üzerinde dönüyor. Benim amacım ise; bu gücün doğru anlaşılıp, doğru kullanılmasını sağlayabilmek, networke meraklı kişilerin yolunu biraz olsun aydınlatabilmektir. Her zaman söylediğim gibi “Ya kaderinizi çizecek kadar güçlü olursunuz, ya da başkaları size bir kader çizer sizde buna itiraz edemezsiniz” Networkün gücünü gelin hep beraber keşfedelim ve hayallerimizi tekrar gündeme getirelim.

Şimdi NETWORK MARKETİNG ZAMANI! Çağ değişiyor ve bu çağa ayak uydurmak için 22. Yüzyılın sistemlerini kullanmak lazım. Ben yaklaşık 12 senedir, Dünya’daki en güvenilir limanın Network Marketing olduğunu insanlara anlatıyorum. Bazıları bana inanıyor, bazıları ise inanamıyor. Şu günlerde tüm Dünya ekonomik bir buhran yaşıyor ve eminim ki bu buhran unutulmayacak. Çünkü sonuçları çok acı ve kalıcı olacak. Tüm Dünya’da yüzbinlerce kişi işsiz kaldı ve bu sayı daha da artacak. Oysa bu kişiler çalıştıkları firmalara, kariyerlerine ve sosyal güvencelere inanmışlardı. Sonuç ise bir hüsran oldu. İnsanların bu durumdan çok önemli bir ders almaları gerekiyor. Başkalarına, firmalara yada göstermelik kariyerlere değil, KENDİLERİNE inanmaları gerekiyor.

İşte Network Marketing burada çok önemli bir tamamlayıcı parça olarak duruyor. Tabi ki her işte olduğu gibi sizi birçok zorluklar bekliyor ama iyi haber şu, eğer Network işinizi bir kez kurmayı öğrenirseniz, sonuçları sizin elinizde ve kalıcı olacaktır. Şimdi HAYATA YENİ BİR BAKIŞ AÇISI EKLEME ZAMANI!

Yazarın Yayınevimizden Çıkan Kitapları

Next Generation Marketing in Şifreleri

Next Generation Marketing in Şifreleri

Hakan Dalkılıç
Network Marketing’İn Şifreleri

Network Marketing’İn Şifreleri

Hakan Dalkılıç

Diğer Yazarlarımızı da Görmek İster misiniz?

Tanol Türkoğlu

Tanol Türkoğlu

Osman Karadağ

Osman Karadağ

Tamer Dövücü

Tamer Dövücü

Michael J. Gelb

Michael J. Gelb

Fred Rogers

Fred Rogers

© Beyaz Yayınları 2019

Bugün: 18.03.2019 19:23:32

Kampanyalar ve Yeni Kitaplarımızdan Haberdar Olun

7x24online.com