Dr. Jeffrey K.Zeig

Dr. Jeffrey K.Zeig

Dr.Jeffrey K.Zeig, Milton H. Erickson Vakfı kurucusu ve yöneticisidir. Ericksonian psikoterapi, hipnoz, kısa terapi (Brief Therapy) ve eklektik terapi alanında 5 monograf,18 kitaba yazar ve editör olarak imza atmıştır.Çalışmalarını konu alan 2 kitap yayınlanmıştır.Kitapları 9 ayrı dile çevrilmiştir.

Dr.Zeig, kısa terapi ve psikoterapinin evrimi konferanslarının mimarıdır. Hipnoz ve Psikoterapiye Ericksonian Yaklaşım konulu 6 uluslar arası kongre düzenlemiştir. Dr.Zeig, Amerikan Psikoloji derneği editoryal kurul üyesi, Amerikan Klinik Hipnoz Derneği konsültanı ve üyesi, Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği yöneticileri arasında yer almaktadır.

Jeffrey K. Zeig, Erickson Vakfına bağlı dünyadaki 120'den fazla enstitüden biri olan “Erickson Instıtute of Istanbul’un düzenlediği eğitimlerden orta ve ileri düzey eğitimlere, supervizyonlara kimi zaman katılmakta ve bu tarihler kesinleştiğinde duyurulmaktadır.

Dr. Zeig' in enstitümüzün açılışı ile ilgili görüşleri:
“Türkiye'de ilk kez bir Erickson Entitüsü'nün açılması kıvanç verici bir gelişmedir. Tamer Dövücü ve onun üniversitesindeki mesai arkadaşlarını Erickson Felsefesini Türkiye'ye getirme konusundaki çabalarından dolayı kutluyorum. Onların bu hoş çabalarını desteklemekten memnun olduğumu belirtiyorum. Şimdi sıra Milton Erickson'un dünyasına girme zamanıdır. Bu dünya hem meslekten olmayan insanlar hem de klinik uzmanlar tarafından kıymeti bilinen parlak pratik fikirlerle teçhiz edilmiştir. Belki bazıları bunu Tasavvuf geleneğinde bulunan bilgeliğin çağa uyan bir yönü olarak bile düşünebilirler.”

Yazarın Yayınevimizden Çıkan Kitapları

Diğer Yazarlarımızı da Görmek İster misiniz?

Mübeccel Bilgeman

Mübeccel Bilgeman

Engin Çınar İlker

Engin Çınar İlker

Prof. Dr. Turgay Biçer

Prof. Dr. Turgay Biçer

Damla Ataman Polat

Damla Ataman Polat

Ziya Şakir Yılmaz

Ziya Şakir Yılmaz

© Beyaz Yayınları 2018

Bugün: 11.12.2018 10:58:06

Kampanyalar ve Yeni Kitaplarımızdan Haberdar Olun

7x24online.com