Aykut Karahan

Aykut Karahan

Felsefi Danışman , Hipnoterapist, Yazar
01.05.1978 yılında KARS/ SARIKAMIŞ’ta dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra, 2000 yılında Erciyes Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümünden mezun olmuştur. Buradaki lisans eğitimi sırasında Necip FAZIL’ ın öğrencisi ve Büyük Doğu misyonunu benden sonra devam ettirecek kişi dediği Ali BİRADEROĞLU’ undan çok etkilenmiştir. (Ali BİREDEROĞLU, Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL ve Enerji Bakanı Taner YILDIZ’ ında sık sık kendisine başvurdukları ve Kayseri de kurmuş olduğu ve öğrenci yetiştirdiği Söğüt Fikir Okulu’ nda ki derslere katıldıkları hocaların hocasıdır.)

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda rehber öğretmen ve eğitim bilimleri hocası olarak görevler almıştır. Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslar arası İlişkiler ana bilim dalında yüksek lisans eğitimi alırken Ahmet DAVUTOĞLU ve Mim Kemal ÖKE gibi önemli isimlerden dersler almıştır. 2003 yılında öğrenciler üzerinde yaptığı bir çalışma nedeniyle Sıra Dışı Öğretmen haberiyle televizyon programlarının ve köşe yazılarının konusu olmuş aynı zamanda Sıra Dışı İnsanlar adlı kitabında bir bölümünde yaptığı çalışmaya atıfta bulunulmuştur.

2005 yılında Bilim ve Sanat Vakfı nın (Ahmet DAVUTOĞLU, Mustafa ÖZEL, Murat ÜLKER’ in kurucuları olduğu vakıf) düzenlemiş olduğu 16.öğrenci sempozyumunda “Medeniyet Tanımlamaları ve İnsan Algısı” isimli bir tebliğ sunmuştur. Bilim ve Sanat Vakfında uzun soluklu atölye çalışmalarına katılmıştır.
Bunlardan bazıları;
Kanada Mcgill ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi hocalarından İhsan Fazlıoğlu yönetiminde (2 yıl) Felsefe Bilim Tarihi atölye çalışması
Yine İhsan Fazlıoğlu yönetiminde (1 yıl) Kınalızade Ali Çelebinin eseri Ahlak-ı Alai okuma yorumlama atölye çalışması
Yine İhsan Fazlıoğlu yönetiminde (1 yıl) İlmün Nefs (Kadim Psikoloji) okuma atölye çalışması
Yine İhsan Fazlıoğlu yönetiminde (1 yıl) Düşüncebilim okuma atölye çalışması
İstanbul Şehir Üniversitesi hocası ve Ülker markasının danışmanı Dr. Mustafa Özel yönetiminde (1yıl) Yönetim Düşüncesi okuma atölye çalışması
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Eski Başhekimi Doç.Dr. Medaim Yanık yönetiminde (1 yıl) Psikoloji ve Psikiyatri okuma atölye çalışması
Fatih üniversitesi hocalarından Doç.Dr. H.Murat Köse yönetiminde (6 ay) Sosyal Bilim Düşüncesi atölye çalışması
Yazar- Düşünür Dücane Cündioğlu yönetiminde (6 ay) Keşfi Kadim atölye çalışması
Dünyanın en iyi üniversitelerinden Stanford Üniversitesinden Dil Sertifikası

2010 yılının Nisan ayında Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğünün himayesinde Marmara Üniversitesi ve Çapa Anadolu Öğretmen Lisesinin ortaklaşa düzenledikleri Eğitim Kongresine” Şahsiyet İnşasında Kimlik mi? Ben İdraki mi?” adlı tebliğ sunmuş ve bu tebliğ makale olarak basılmıştır. Yine aynı kongrede sunumu kabul edilen bir öğrenci tebliğinde (Renklerin Dili) danışmanlığını yapmıştır. 2005 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bilim Sanat Vakfı nın ortaklaşa düzenledikleri “Medeniyet ve Dünya Düzenleri” adlı sempozyumda 200 civarında aralarında dünyaca ünlü akademisyenlerinde bulunduğu (Richard Filk, Galtung) bilimsel kurula sunmuş olduğu tebliğ kendi kategorisinde son iki tebliğ arasına girme başarısını göstermiştir.

Çeşitli gazete ve dergilerde yazıları makaleleri yayımlanmış olup çeşitli belediyelerde seminerler vermiştir. Aynı zamanda Hipnoz ve Öğrenme üzerine de çeşitli radyo programlarına katılmıştır. Ayrıca kendisinin geliştirmiş olduğu Bilinçaltı Öğrenme Teknikleri ile 7 günde mental dil eğitiminin de çalışmalarını yürütmektedir. Aralarında Marmara, Beykent, Sakarya gibi üniversitelerin yanı sıra bir çok vakıf ve derneklerde, başta Hipnotik Motivasyon ve İletişim seminerleri olmak üzere bir çok seminer vermiştir. Hâlihazırda AKIL OKULU projesinin fikir babası olarak proje çalışmalarını yine kendisinin kurucusu olduğu ALTERNATİF DÜŞÜNME ve ÖĞRENME AKADEMİSİ’ nde ve Amerikan Kültür Derneği Time Dil Okulları Mental Dil Eğitim Merkezi’ nde sürdürmektedir.

Kitapları:
Aklın Öteki Yakası (Beyaz yayınları, 2011)
Mental İngilizce yazım aşamasında

TV Programları:
Aklın Öteki Yakası (Deneme çekimleri yapılmaktadır)
Sporun Öteki Yakası (Proje aşamasında)

Makaleler:
Hali hazırda cocukaile.net te yazılar yazmakta.
Aynı zamanda bir çok makalesi
Etarih.com
Süper Beyin
Genç Gelişim
Beyin Gücü dergilerinde yayımlanmıştır.

Sahip olduğu unvan ve sertifikalar:
Felsefi Danışman
Uluslar arası İlişkiler Uzmanı
Eğitim Bilimci
Hipnoterapist
EFT (Emonational Freedom Techniques) Master Practioner
Düşünce Koçu

Verdiği Seminerler:
Felsefi Danışmanlık
Hipnotik Motivasyon ve İletişim
Düşünce ve Duygu Yönetimi ve Liderlik
Kitleleri Etkilemede Alternatif Yöntemler
Hipnotik Öğrenme
Enerji Psikolojisi
Metafizik
Çoklu Zekâ ve Öğrenme
Dikkat Algı Motivasyon Geliştirme Yöntemleri

Uzun Soluklu Eğitimler:
7 günde Hipnozla Mental(Hipnotik) İNGİLİZCE(ALMANCA- ARAPÇA- RUSÇA- İSPANYOLCA –İTALYANCA)
Kadimden Moderne Çocuk Yetiştirme Sanatı
Düşünce Yönetimi
Zihinsel ve Bedensel Değişim Programı
Gölge Karakterden Bilge Şahsiyete Karakter Eğitimi
Bilincin Bahanelerinden Bilinçaltının Hayallerine Ruhsal Bilincin Uyanışına Geçiş

Yazarın Yayınevimizden Çıkan Kitapları

Diğer Yazarlarımızı da Görmek İster misiniz?

Sami Gürel

Sami Gürel

Tanol Türkoğlu

Tanol Türkoğlu

Sülen Sarıoğlu

Sülen Sarıoğlu

Enes Olgun

Enes Olgun

İsmail Serinken

İsmail Serinken

© Beyaz Yayınları 2018

Bugün: 25.06.2018 19:16:00

Kampanyalar ve Yeni Kitaplarımızdan Haberdar Olun

7x24online.com