Aklın Öteki Yakası

Aklın Öteki Yakası

 • Yazarı: Aykut Karahan
 • Sayfa Sayısı: 150
 • Dizisi: Kişisel Gelişim ve Liderlik
 • Barkod: 9789755991801
 • ISBN:
 • Baskı: . Baskı
 • Kitap tükenmiştir.
  Kadim dönemden beri insanlar düşünce faaliyeti içerisindedirler. Düşünmek tek başına bir eylem değildir. Düşünmek eylemi içerisinde bol miktarda metafizik öğe taşıyan bir kavramdır. En basitinden düşünce ürünü olan şeylere dahi bakıldığında ne demek istendiği daha net bir biçimde anlaşılacaktır.

  Doğada diğer canlılar barınmak için bir takım doğal olan unsurları kullanmaktadır. Yani doğada olanı yine doğadan elde etmektedirler. Oysa insan bir ihtiyaç olan ve onu soğuktan yağmurdan koruyacak olan evi inşa etmek yine doğada olanı kullanacak fakat onu bir terkip neticesinde elde edecektir.

  Canlılar hayatlarını sürdürebilmek için beslenmek zorundadırlar. Mesela bir aslan acıktığı zaman avını yakalar ve karnını doyurur. Oysa insan öyle değildir. İnsan besin olarak alacağı şeyi pişirerek yemektedir. Yemeği pişirmek diye bir hadise doğada kendi başına var olan bir şey değildir. Bu anlamıyla da yemeği pişirmek metafizik bir hadisedir. Hiçbir aslan avını yakaladıktan sonra onu pişirme gibi bir eylem içerisinde olmamıştır. Bütün bunlar düşünüldüğünde insanın bir metafizik tarafının hep olduğu ortaya çıkmaktadır. Şimdi soru şu bu metafizik taraf her insanda aynı oranda mı mevcuttur? Ya da soruyu şu şekilde sormak daha doğru olur. Bu metafizik tarafımızı kullanıyor muyuz ve onu kullanmanın bir yolu var mıdır? Onu çalışmasını tetikleyecek faktörler nelerdir?

  Aynı Seriden Aşağıdaki Kitapları da Görmek İster misiniz?

  Liderlik Yasaları

  Liderlik Yasaları

  John C. Maxwell
  Aşkın Beden Dili

  Aşkın Beden Dili

  Allan Barbara Pease
  Yeteneğin Şifresi

  Yeteneğin Şifresi

  Daniel Coyle
  Sorularınız Değişirse Hayatınız Değişir

  Sorularınız Değişirse Hayatınız Değişir

  Dr. Marilee Adams
  Sporda Zihinde Canlandırmak

  Sporda Zihinde Canlandırmak

  Yalçın Beşiktaş
  © Beyaz Yayınları 2017
  Kampanyalar ve Yeni Kitaplarımızdan Haberdar Olun

  7x24online.com